Historia automatów do gry

Zaktualizowano:
Ekspert strony
Karolina Mościcka
Karolina Mościcka
Online Kasyno Polis to serwis oferujący rzetelne informacje o kasynach online, dlatego współpracujemy jedynie ze specjalistami w tej branży. Karolina Mościcka jest naszą ekspertką, która po aptekarsu ocenia użyteczność gier, tworzy recenzje kasyn wysokiej jakości oraz sumiennie testuje ich łatwość w użyciu, uwzględniając wszystkie drobiazgi.
Wszystkie wpisy tego autora

Kobiety w kasynieAutomaty do gier od czasu ich pojawienia się do dnia dzisiejszego zawsze cieszyły się dużą popularnością. Dzieje się tak dlatego, że z natury ludzie są wyjątkowo lekkomyślni i często pociągają ich czasem nieuzasadnione ryzyko. Dodatkowo każdego, nawet najbardziej pragmatycznego i sceptycznego wobec takiej zabawy gracza, przyciąga możliwość łatwego i szybkiego zarobku. Oczywiście nie każdy dostaje pieniądze, ale automaty do gier nie tracą swojej popularności, wręcz przeciwnie, popularność rośnie i rośnie. Dlaczego tak się dzieje? Aby odpowiedzieć na to pytanie, warto odnieść się do przeszłości, do historii automatów do gier.

Automaty do gry w kasynach

Automaty do gry na początku popularności były częścią zakładów hazardowych, czyli kasyn. To właśnie tam, w kasynie San Francisco pod koniec XIX wieku, pojawiły się pierwsze gry na automatach. Zamiast znanych nam symboli i liczb na bębnach używane były karty do gry, które przyciągały odwiedzających do nowej hazardowej maszyny.

Pierwszy automat, zwany Liberty Bell, był pomysłem jednego wizjonerskiego wynalazcy Charlsa Fey`a. Każdy zadawał się pytaniem: na jakiej zasadzie działają automaty do gier? Fey zaprezentował publiczności swoje nowe urządzenie, wyposażone w trzy bębny i karty, zamiast znanych nam symboli. Pierwszy automat otrzymał tak niezwykłą nazwę ze względu na fakt, że wśród symboli kart do gry, kolejnym szczęśliwym obrazem był tak zwany “Dzwon Wolności”. Obiecał graczowi dużą nagrodę pieniężną, jeśli trafiał na trzech bębnach naraz. Ale Fey był zbyt ambitny i skąpy, dlatego odmówił nie tylko w sprzedaniu prawa na produkowanie swojego “Dzwonka”, ale także do dystrybucji samych urządzeń. Tak więc, ze względu na genialność i niepraktyczność jego urządzenia, monopol Charlsa Fey`a upadł przez kilka lat po jego powstaniu.

Old school automat do gry

W 1907 r. pojawił się inny zaradny wynalazca, który pokazał światu pierwszy automat do gry ze znanym nam owocowym motywem. Nazywa się Herbert Mills, to on przedstawił światu automaty do gry.

W drugiej połowie XX wieku z zakończeniem rewolucji naukowo-technicznej został wprowadzony do gier mikroprocesor, który zamieniał standardową dźwignię. Zwiększyło to dokładność obliczeń gry, a także zwiększyło wielokrotnie szansę na dużą wygraną dla gracza. Oczywiście, w tej sytuacji popularność tych cudownych automatów stała się jeszcze większa. Po pewnym czasie pojawiła się kolejna innowacja w branży automatów do gier. Prawdziwe bębny zostały zastąpione przez ekran wideo, który na początku wywołał oburzenie wśród fanów automatów, ponieważ ludzie nie są skłonni ufać obrazowi na ekranie i wszystko w tym przypadku wydaje się fałszowaniem. Pojawiło się pytanie: jak grać na automatach wideo? Ale po tym, jak ta innowacja się zakorzeniła i była już postrzegana jako dobra.

Automaty do gier w internecie

Dziś prawie całe życie ludzi odbywają online, zakres gier nie jest wyjątkiem. Automaty do gier zawsze dotrzymywali kroku z czasem, dlatego też, gdy sfera technologii informatycznych uległa gwałtownemu rozwojowi, maszyny zaczęły się przenosić w Internet. Obecnie różnorodność rozrywki w kasynach online jest znacznie wyższa niż w naziemnych kasynach hazardowych. Być może staruszek Charles Fey nie spodziewał się tego, w co odwróci się jego Dzwon przez wiele lat.

Dlaczego automaty online są tak popularne?

Popularność automatów do gier jest prosta: dają przyjemność, ale nie wymagają niczego oprócz pieniędzy.

  1. Proste zasady. Nikt nie będzie twierdził, że w porównaniu z ruletką, pokerem i blackjackem, automaty wydają się być “zabawką dla dzieci” ze śmiesznymi obrazkami. Nie ma potrzeby zagłębiać się w zasady przez długi czas, zastanawiać się nad taktyką i strategią, wystarczy nacisnąć przycisk i poczekać na wynik.
  2. Poczucie komfortu i relaksu. Podczas grania na automacie człowiek może spokojnie myśleć o innych rzeczach lub całkowicie wyłączyć mózg i po prostu oglądać kolorowe zdjęcia. Jest to jeden z dobrych sposobów na relaks i oderwanie się od problemów, co nie jest gorsze od innych metod. Jeśli gracz gra w małej stawce, wtedy jest całkowicie spokojny i nie denerwuje się podczas gry. Jeśli stawka jest wysoka, gracz gra bardzo uważnie. Cóż, jeśli szczęście mu się uśmiecha, może złamać duży wynik.
  3. Możliwość wygrania dużych kwot. Rzeczywiście, wśród innych gier losowych, sloty wyróżniają się możliwością wygrania dużej kwoty przy minimalnych zakładach. Wydając złotówkę, możesz wygrać kilka milionów złotych. W żadnym innym przypadku nie ma takiego współczynnika.
  4. Automaty dają pozytywne emocje. Kolejnym niepodważalnym faktem, który wyjaśnia popularność automatów do gry, jest możliwość przeżywania silnych pozytywnych emocji podczas wygrywania lub otrzymywania bonusów. Poszukiwanie adrenaliny zmusza ludzi do kontynuowania gry na automatach i stracenia nawet ostatnich pieniędzy. “Zdobyć wszystko lub pozostać bez niczego” jest główną zasadą grania na automatach, ale przecież prawie każdy gracz zawsze szuka takiej fali emocji.

Automat do grySą piękne, interesujące, fascynujące, wyglądają dobrze, są intuicyjne i nie jest to rodzaj działalności wymagającej specjalnego przygotowania, znajomości złożonych reguł gry i tak dalej. Ponadto utrzymanie takich urządzeń jest bardzo proste: wystarczy je zainstalować i gotowe. Czynniki te w dużej mierze przyczyniły się do popularyzacji takich modeli.

Ale mieli automaty do gier też trudne czasy, na przykład podczas Depresji w Stanach Zjednoczonych zakazane one były prawie wszędzie. Właściciele automatów do gier nie wiedzieli, co z nimi zrobić, w wyniku czego zaczęto ich wyposażać do sprzedaży gazet, gum do żucia, napojów i papierosów. Właśnie z tego powodu pojawiło się drugie życie automatów. Po zakończeniu II wojny światowej automaty do gry pojawiły się w dość dużych, szanowanych kasynach. Początkowo były postrzegane wyłącznie jako dodatek do gier stołowych. Jednak, według statystyk, obecnie automaty przynoszą do 80% zysków kasyn. Coraz częściej stają się bardziej zróżnicowani.

Popularność Internetu nie mogła jednak nie wpłynąć na ten obszar. W tym samym czasie, gdy świat wirtualny stał się bardziej dostępny, w wielu krajach wymagania dotyczące instalacji automatów do gry stały się trudniejsze. Dlatego wiele kasyn zdecydowało przeprowadzić się do świata online. I tam można znaleźć te same automaty slotowe w wolnym dostępie, tylko w formie elektronicznej. Online wersje są znacznie łatwiejsze do stworzenia i utrzymania, dlatego istnieje kilkaset tysięcy wariacji w różnych odmianach i modyfikacjach na całym świecie. Można znaleźć na każdy gust, orientacja idzie po płci, społecznych, narodowych i kulturowych preferencji w niektórych kasynach. Praca jest monitorowana przez całą dobę, podobnie jak stopień sprawności, więc w niektórych aspektach znacznie wygodniej jest korzystać z takich maszyn do gier. W końcu, jeśli automat hazardowy pęknie, nie wiadomo, kiedy nadejdzie pomoc techniczna. Jednak automaty do gier online są bardziej dostępne, a Ty możesz dokonać wyboru kasyna online bez opuszczania domu.

Wielkie wygrane w kasynie

Automaty do gier hipnotyzują graczy

Należy pamiętać, że każdy automat do gry jest wykonany w pewnej tematyce, symbole automatów są zawsze jasne, atrakcyjne dla oczu. Kręcąc bębny, słyszysz przyjemną muzykę oraz kliknięcia, które naśladują prawdziwe spiny. Z wygraną, nawet niewielką, dostajesz gratulacje od radosnej melodii i błyszczących symboli. Wszystko to przyciąga uwagę gracza i jakby go fascynuje. Psychologowie są przekonani, że wszystkie dźwięki i zdjęcia, które uzupełniają grę na automacie, są potrzebne, aby wprowadzić gracza w stan hipnozy. Dlatego zawsze trzeba być uważnym i grać równoważnie.

Dodaj opinię

Ocena