Kalkulator Pokerowy

Zaktualizowano:
Ekspert strony
Karolina Mościcka
Karolina Mościcka
Online Kasyno Polis to serwis oferujący rzetelne informacje o kasynach online, dlatego współpracujemy jedynie ze specjalistami w tej branży. Karolina Mościcka jest naszą ekspertką, która po aptekarsu ocenia użyteczność gier, tworzy recenzje kasyn wysokiej jakości oraz sumiennie testuje ich łatwość w użyciu, uwzględniając wszystkie drobiazgi.
Wszystkie wpisy tego autora

Jeśli zastanawiałeś się kiedykolwiek, do czego może Ci się przydać kalkulator pokerowy, to dziś będziesz miał okazję się tego dowiedzieć. W naszym serwisie internetowym udostępniliśmy właśnie tego typu narzędzie, czyli kalkulator szans dla tej popularnej gry karcianej. Możesz więc od razu przetestować go w praktyce!

A do czego w ogóle służy poker kalkulator? To wbrew pozorom bardzo proste. Jest to specjalnie opracowane na bazie algorytmów matematycznych i rachunku prawdopodobieństwa narzędzie, które pozwoli Ci obliczyć dokładnie Twoje szanse na wygraną w danej partii przy układzie kart, jaki masz do dyspozycji.

Nasz kalkulator jest w stanie przeliczyć miliony różnych możliwości w ułamku sekundy, a nasze dokładne badania pokazują, że prezentowane przez niebo obliczenia są naprawdę niezwykle trafne. Oczywiście – zawsze jest to tylko oszacowanie, nie powinieneś więc traktować go jako wyroczni, ale po prostu jako pomocnego narzędzia podczas rozgrywki w pokera.

No właśnie, a w jakich odmianach pokera nasz kalkulator szans okazuje się być użyteczny? Przede wszystkim mogą z niego skorzystać wszyscy ci, którzy grają w najpopularniejszą odmianę tej gry, czyli w Texas Hold’em. Ponadto sprawdzi się on doskonale w odmianie Omaha, a także we wszystkich tych rozgrywkach, w których korzysta się z tych dwóch odmian, jak choćby w H.O.R.S.E.

Krótko mówiąc – wiesz już, co masz do dyspozycji, pora się dowiedzieć, jak się naszym kalkulatorem posługiwać w kasynach polskich online!

Zagraj w Poker

Jak używać kalkulatora?

Opracowany przez nas kalkulator szans w pokerze został zaprojektowany tak, by jego obsługa była tak prosta, jak to tylko możliwe. W końcu nie każdy musi być ekspertem od obsługi komputera i zaawansowanym pokerzystą jednocześnie, nieprawdaż? A jak się za niego zabrać?

Na początek musisz wybrać jedną z dwóch dostępnych odmian tej gry (inne dołączą do tej listy wkrótce), kliknij w tym celu listę rozwijaną znajdującą się na górze po lewej stronie. Znajdują się na niej dwie pozycje:

  • Texas Hold’em
  • Omaha.

Następnie wybierz liczbę graczy, z jaką siedzisz przy stole (lub jaką chcesz przeanalizować). Możesz wybrać wartość z zakresu od 2 do 8, oczywiście za pomocą listy rozwijanej znajdującej się zaraz obok odmiany pokera. Załóżmy, że wybrałeś Texas Hold’em oraz dwóch graczy.

Kolejnym krokiem, na jaki pozwala Ci ten kalkulator poker, jest zdefiniowanie układu kart. Zauważ, że domyślnie podświetlony jest gracz nr 1. W kolumnie po lewej masz wykaz dostępnych wartości kart – kliknij odpowiednie z nich, aby przypisać rozdanie graczowi numer 1. Ma on oczywiście tylko dwie karty w ręku. Gdy już wybierzesz karty graczowi nr 1, podświetlony automatycznie zostanie gracz nr 2. Powtórz ten sam proces dla niego.

Zauważ, że w przypadku, gdybyś się pomylił, nie musisz kasować całego układu na stole przyciskiem RESET, zamiast tego wystarczy kliknąć błędnie wybraną kartę. Zostanie ona usunięta, a Ty będziesz mógł ponownie dodać właściwą tym razem wartość.

Teraz podświetlenie przeniosło się na schemat stołu. Masz do dyspozycji trzy grupy kart:

  • flop (3 karty),
  • turn (1 karta),
  • river (1 karta).

Ponownie kliknij odpowiednie wartości zapełniając wszystkie pięć pól. Gdy to już zrobisz, kliknij przycisk „Which Hand Wins?”, a Twoim oczom ukaże wynik tego konkretnego rozdania.  Prawda, że to bardzo proste?

Jeśli wybierzesz odmianę Omaha, to nasz poker kalkulator szans zachowa się identycznie, z jedną tylko małą zmianą – gracze będą mieć w ręku po cztery karty, a nie po dwie, flop, turn i river będą identyczne. Zmiana ta rzecz jasna wynika z różnic między odmianami Texas Hold’em, a Omaha.

Wykresy szans na ręki w pokerze

Ale to jeszcze nie wszystko. W dalszej części będziesz mógł znaleźć kilka przydatnych schematów i diagramów oceny szans dla najbardziej typowych sytuacji, jakie mogą pojawić się podczas rozgrywki w pokera. Ten zestaw danych, jakie prezentuje nasz kalkulator szans poker Omaha będzie mieć postać dwóch łatwych do zrozumienia tabel:

  • Lewa tabela prezentuje szansę na poprawę swojego rozdania dzięki kartom znajdującym się we flopie i turnie (przy założeniu, że są one wciąż jeszcze zakryte).
  • Prawa tabela to po prostu wskaźnik bezwzględny pozwalający szybko ocenić, które rozdanie ma większe prawdopodobieństwo na wygraną. Tak, poker to od strony teoretycznej dosyć prosta gra.

Obie te tabele wykorzystane razem pozwolą Ci ze sporą dozą szans na sukces ocenić siłę swojego rozdania na tle kart rywali. Co więcej, tabele te są na tyle proste, że jeśli zaczniesz się nimi posługiwać, to w krótkim czasie je po prostu zapamiętasz i będziesz je „miał w głowie”. Czyli nie będziesz miał potrzeby wracać do nich co chwilę podczas gry.

Prawdopodobieństwo ulepszenia Postflopu

W tym punkcie zaprezentujemy Ci procentowe szanse zwiększenia siły swojego rozdania przy konkretnym układzie kart i przy celowaniu w dany układ. Oto podstawowe dane, jakimi cechuje się w takim przypadku poker online.

Prawdopodobieństwo poprawy siły rozdania
po odkryciu kart wchodzących w skład flopa (wyrażone w %)
Rozdanie Zmiana na Możliwości Flop Turn
Otwarte rozdanie do pokera Strit / kolor / para 21 72.32% 47.73%
Otwarte rozdanie do pokera Strit / kolor 15 54.10% 32.60%
Strit bez środka Strit / jedna para 10 38.40% 21.70%
Kolor z czterech Kolor 9 35% 19.60%
Otwarte rozdanie do pokera Strit 8 31.50% 17.40%
Trójka Full 7 27.80% 15.20%
Pojedyncze karty Jedna para 6 24.10% 13%
Jedna para Dwie pary / trójka 5 20.40% 10.90%
Dwie pary Full 4 16.50% 8.70%
Strit bez środka Strit 4 16.50% 8.70%
Jedna para Dwie pary 3 12.50% 6.50%
Niska para Trójka 2 8.40% 4.30%
Three of a kind Czwórka 1 4.30% 2.20%

Typowe zakłady All-in Hand

Druga z prezentowanych przez nas dzisiaj tabel przedstawia wartości bezwzględne pozwalające szybko i sprawnie ocenić szanse na wygraną, jakie zapewnia legalny poker przy danym układzie kart w ręku i na stole. Już po kilku próbach uda Ci się zapamiętać jej zawartość bez konieczności zaglądania do tabeli.

Typowe układy kart w ręku Szacunkowe prawdopodobieństwo wygranej
AK vs 76 w kolorze AK – szansa na zwycięstwo: 60%
AK vs QJ AK – szansa na zwycięstwo: 64%
AK vs 22 22 – szansa na zwycięstwo: 51%
AK vs KQ AK – szansa na zwycięstwo: 73%
AK vs AA AA – szansa na zwycięstwo: 87%
AK vs KK KK – szansa na zwycięstwo: 66%
AQ vs KQ AQ – szansa na zwycięstwo: 70%
AQ vs QJ AQ – szansa na zwycięstwo: 70%
AQ vs KJ AQ – szansa na zwycięstwo: 60%
AT vs KQ AT – szansa na zwycięstwo: 58%
AA vs KK AA – szansa na zwycięstwo: 80%
AA vs 22 AA – szansa na zwycięstwo: 80%
AA vs 76 w kolorze AA – szansa na zwycięstwo: 77%
A2 vs JT A2 – szansa na zwycięstwo: 55%
KK vs K2 KK – szansa na zwycięstwo: 94%

Podsumowanie

Jak zapewne udało Ci się dostrzec po przeczytaniu naszego artykułu, opracowany przez nas kalkulator szans pokerowych jest naprawdę niezwykle przydatnym narzędziem podczas rozgrywki w pokera. Pozwala on nie tylko w łatwy sposób ocenić już po zakończeniu gry, czy podjęta przez gracza decyzja była prawidłowa z matematycznego punktu widzenia. Ten kalkulator szans w pokera może także posłużyć jako wygodna ściągawka bezpośrednio podczas gry!

Oczywiście lepiej jednak stosować nasz kalkulator szans Texas Hold’em podczas gry online, siedząc przy komputerze. Jeśli bowiem wejdziesz do tradycyjnej rozgrywki z kartką papieru lub laptopem i będziesz do niego co chwilę zaglądać, to z pewnością towarzysze przy stole szybko podziękują Ci za zakłócanie tak przyjemnie zapowiadającego się wieczoru!

Niemniej jednak ten kalkulator ma ogromne zalety jako zarówno pomoc dla początkujących graczy, jak i narzędzie edukacyjne pozwalające szybko i skutecznie poprawić swoje własne umiejętności jako pokerzysty!

Jeśli to narzędzie Ci się przydało, to nie omieszkaj wrócić tutaj za pewien czas i pochwalić się sukcesami, jakie dzięki niemu udało Ci się osiągnąć.

Dodaj opinię

Ocena