Najlepsi pokerzyści w Polsce – Top 5

Zaktualizowano:
Ekspert strony
Karolina Mościcka
Karolina Mościcka
Online Kasyno Polis to serwis oferujący rzetelne informacje o kasynach online, dlatego współpracujemy jedynie ze specjalistami w tej branży. Karolina Mościcka jest naszą ekspertką, która po aptekarsu ocenia użyteczność gier, tworzy recenzje kasyn wysokiej jakości oraz sumiennie testuje ich łatwość w użyciu, uwzględniając wszystkie drobiazgi.
Wszystkie wpisy tego autora

Bez wątpienia poker jest jedną z najchętniej wybieranych gier hazardowych na świecie. Trend nie omija również Polski, gdzie mówi się, że istnieje około miliona aktywnych graczy. Jest to bardzo duża liczba w porównaniu do innych gier hazardowych jak bakarat, czy ruletka.

Co przyciąga do gry Polaków? Są to z pewnością łatwe zasady. Nie ma nic trudnego w nauczeniu się kilku pozycji kart oraz stawianiu zakładów na swoją wygraną. Jednak poker to nie tylko proste zasady, lecz również bardzo dużo emocji oraz adrenaliny, której poszukuje człowiek, aby oderwać się od szarej rzeczywistości. Próba odgadnięcia kart przeciwnika, obmyślanie strategii, szybka decyzja o zostawieniu lub wymiany kart jest bardzo emocjonujące i sprawia, że gracz chce więcej i więcej, nieważne, czy przegrał, czy wygrał.

Jest to właśnie powodem niezwykłej popularności tej gry na całym świecie. W Polsce, jako nieliczna gra, poker doczekał się swojej własnej instytucji, a jest nią Polski Związek Pokera, który został założony w 2010 roku. Wcześniej była Polska Federacja Pokera Sportowego, która powstała dwa lata wcześniej, lecz po prostu zmieniła swoją nazwę. Ciekawe jest to, że na jej czele stoi Michał Wiśniewski, czyli znany muzyk polskiej estrady. Organizuje on turnieje pokera oraz walczy o jego prawa w Polsce, lecz z zaostrzeniem ustawy dotyczącej hazardu w 2017 roku jest to bardzo trudne. Pokerzysta nie ma w Polsce dość łatwo; w konkursach nie mogą uczestniczyć zbyt wysokie nagrody, a od każdej z nich pobiera się dość wysoki podatek.

Z pewnością zastanawiasz się nad wieloma kwestiami, na przykład, ile zarabiają pokerzyści. Dlatego chcielibyśmy opowiedzieć Wam trochę o polskich pokerzystach. W Polsce oraz na świecie istnieje specjalny ranking, a na jego liście znajduje się kilku znanych polskich pokerzystów. Poniżej dowiesz się wielu informacji o tym, kim są najlepsi pokerzyści w Polsce.

Dzmitry Urbanovicz

Za najlepszego polskiego pokerzystę w Polsce uznaje się Dzmitry Urbanovicza, który w rzeczywistości nie jest Polakiem, lecz Białorusinem. Zdecydował się on jednak reprezentować Polskę, więc wszystkie jego wygrane, a jest ich dużo, idą na konto Polski. Według obliczeń ten zawodowy pokerzysta wygrał już około 18 milionów złotych. Jest to bardzo duży wynik, jak na stosunkowo młodego gracza. Jego największą wygraną jest drugie miejsce w EPT Grand Final Monte Carlo. Właśnie tam wpadło mu do kieszeni aż 1,5 miliona Euro. Żaden Polak nie doszedł w turniejach jeszcze tak daleko. Dzmitry może się również pochwalić 600 tysięcy Euro podczas European Poker Tour na Malcie. Warto również wspomnieć, że ten znany pokerzysta nie próżnuje również w internecie, zdobył on Światowe Mistrzostwo w pokerze internetowym. Dzmitry jest znany z bardzo dużych stawek oraz braku strachu przed przegraną.

 

 


Dominik Pańka

Pierwszym polskim pokerzystą, o którym usłyszały media był Dominik Pańka, a było to w 2014 roku. Wtedy Dominik wygrał cały turniej EPT Main Event PokerStars Carribean Adventure. Nagrodą wtedy było 1,4 miliona dolarów, dzięki któremu wszystkie oczy były zwrócone na tego gracza. Nie była to jednak jedyna wygrana Dominika, ponieważ już 3 lata później, czyli w 2017 roku wygrał on 230 tysięcy dolarów w turnieju internetowym SCOOP-54. Pokerzysta zajął wtedy drugie miejsce. Dominik to udający pokerzysta, który bierze udział w różnych kampaniach, które mają na celu uświadomienie ludziom, że poker to nie tylko gra hazardowa, ale również sport, i tak go właśnie trzeba traktować.

 

 


Bartłomiej Machoń

To kolejna osoba, która może wpisać w swoje CV: zawód: pokerzysta. Gracz jest bardzo związany z pokerem już od dłuższego czasu i nie spoczywa na laurach. Jego największym osiągnięciem jest drugie miejsce w turnieju PokerStars. Bartłomiej Machoń ma na swoim koncie wiele wygranych, a sumując je wszystkie dostaniemy imponującą liczbę liczącą 6,5 miliona złotych. Zdobył on również bransoletki World Series of Poker, a WSOP nadał mu aż dwa razy tytuł gracza roku. Bartłomiej jest rozpoznawalny nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie.

 

 


Jakub Michalak

Kolejnym znanym pokerzystą jest Jakub Michalak. Jest to gracz, o którym pierwsze usłyszały media zagraniczne, a jego sława dotarła do wszystkich osób zainteresowanych pokerem na całym świecie. Jakub Michalak może poszczycić się dużą wygraną, która wynosiła aż 436 tysięcy Euro. Rozgrywka rozegrała się w 2013 roku na słynnym stadionie Wembley w Londynie. Gracz zdobył tam pierwsze miejsce, a nazwa zawodów to Main Event. Na szczęście na tym sukcesy Polaka się nie kończą. Zwyciężył on również w turnieju EPT na Malcie, a było to w 2017 roku. Jakub Michalak wygrał ogółem około 5,5 miliona złotych, co jest bardzo dużą sumą, jeżeli chodzi o gry hazardowe.

 

 


Sebastiana Malca

Na naszej liście warto umieścić młodego Sebastiana Malca. Jest to młody chłopak, który ma wielu fanów, lecz też jest wiele osób (pokerzyści), które nie rozumieją jego sposobu gry. Sebastian Malec jest bardzo żywiołowy i w odróżnieniu od typowej “pokerowej twarzy”, chłopak żywo pokazuje swoje emocje, ale na tyle ostrożnie, aby nie zdradzić swoich kart. Tym sposobem podczas turnieju EPT Main Event w Barcelonie wygrał aż 1,122,800 Euro. Była to nagroda za zdobycie pierwszego miejsca. Później Malec również zdobywał wygrane, lecz były one znacznie mniejsze. Ogółem chłopak ma na swoim koncie około 5 milionów złotych.

 

 

 


Czy warto być pokerzystą?

Każdy pokerzysta zgodnie odpowie, że warto nim zostać, ponieważ jest bardzo wiele zalet takiego postanowienia. Jakie są te najważniejsze?

  • Możliwość nauki kontroli swoich emocji podczas stresowych sytuacji. Poker to gra, która wymaga silnej psychiki oraz umiejętności zwodzenia przeciwnika. Podczas gry masz możliwość nauki ludzkich reakcji oraz odróżniać blef od prawdy, co jest bardzo użyteczne również poza grą.
  • Gra w pokera sprawia, że łatwo nam szybciej myśleć. Dzieje się tak, ponieważ musimy szybko obmyślać strategię w zależności od tego, co robi nasz przeciwnik, jak on jest, jakie są nasze karty, oraz wiele innych aspektów.
  • Zaletą gry w pokera jest możliwość wygrania pewnej sumy pieniędzy.
  • Poker daje możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu oraz rozwijania swojego umysłu. Oprócz tego możemy poznać inne osoby interesujące się tym samym i nawiązywać nowe przyjaźnie.
  • Grając w międzynarodowych turniejach można zyskać sławę, co jest bardzo istotne dla niektórych osób.

Istnieje jednak kilka wad grania w pokera, a są to:

  • Możliwość utraty znacznej sumy pieniędzy, jeżeli gra się zbyt ryzykownie.
  • Można uzależnić się od gry, co może powodować utratę nie tylko pieniędzy, ale również znacznej części swojego dobytku.

Podsumowując, można powiedzieć, że poker jest bardzo ciekawą i rozwijającą formą rozrywki. Jednak w każdym momencie trzeba mieć się na baczności i w razie potrzeby skorzystać z pomocy specjalistów. Najlepiej ustawiać sobie limity na wydawane pieniądze lub zrezygnować z grania na pieniądze i je czymś zastąpić. Wtedy gra w pokera jest nie tylko owocna, ale też bardzo bezpieczna.

Dodaj opinię

Ocena