IGT

Triple Red Hot 777
Rok założenia
1975
Licencja
US, UK
Liczba gier
1000+
Asortyment gier
Sloty, wideo poker, gry stołowe
System
PC, IOS, Android
Języki
Angielski
Gry na żywo
Tak
Bonusy
Darmowe spiny, powitalne bonusy, bonus za pierwszy depozyt, jackpoty (w szczególności jackpot progresywny)

Przedsiębiorstwo ma wieloletnie doświadczenie w zakresie produkcji automatów naziemnych, jak i automatów online, a także wielu innych gier stołowych. Założona w 1975 roku spółka szczyci się swoim ponad 40-letnim doświadczeniem w branży.

IGT to wiodące na świecie przedsiębiorstwo produkujące gry z założeniem end-to-end (czyli od początku procesu do samego końca). Spółka jest notowana na giełdzie nowojorskiej pod symbolem handlowym “IGT”.

Siedziby firmy znajdują się w Wielkiej Brytanii, w Rzymie, (Włochy); Las Vegas w Nevadzie; i Providence na Rhode Island. IGT przyciąga największe talenty informatyczne w branży, zatrudniając ponad 12,000 pracowników na całym świecie.

IGT – Kasyna

Jak wynika z powyższego gry tego producenta pojawiają się niemalże we wszystkich liczących się kasynach internetowych. Wynika to nie tylko z faktu, że w grach zastosowano wiele ciekawych funkcji o jackpotów progresywnych po rewelacyjne bonusy, ale przede wszystkim z faktu, że gry wyprodukowane przez IGT spełniają wysokie standardy bezpieczeństwa.

Poza formalnymi, oficjalnymi koncesjami (w UK i na Alderney) i notowaniem na giełdzie nowojorskiej, gry tego producenta zostały zweryfikowane pod kątem bezpieczeństwa. Stąd kasyna internetowe, które dbają o bezpieczeństwo i jakość rozrywki ich klientów muszą się zaopatrzyć w produkty przedsiębiorstwa IGT. Należy w tym miejscu podkreślić, że przedstawiona powyżej lista kasyn internetowych odnosi się wyłącznie do kasyn sprawdzonych, zarówno pod kątem rzetelności, jak i bezpieczeństwa.

Najlepsze gry od IGT

Producent oferuje szeroki wachlarz gier hazardowych nie tylko dla graczy w punktach naziemnych takich jak kasyna czy salony, ale także dla graczy kasyn online. Współpracuje z wieloma kasynami internetowymi, oferując im swoje gry online. Gry tego producenta można podzielić na sloty, gry stołowe oraz wideo poker.

IGT jest największym dostawcą automatów do gier na świecie. Z pracowni wyszły jedne z najbardziej znanych automatów, opartych na różnych komercyjnych franczyzach, takich jak Monopoly i Star Trek.

Gry te są także oparte na znanych postaciach ze świata Hollywood, z grami opartymi na filmach, takimi jak Śniadanie u Tiffany’ego, Kac Vegas, Grease, Ghostbusters, Seks w wielkim mieście, Indiana Jones, Godzilla, Top Gun, Dirty Dancing, Sherlock Holmes – The Hunt for Blackwood, The Dark Knight, Star Trek, Orange is the New Black, Fire Horse, Bridesmaids, Family Guy czy Balloonies.

Automaty IGT są szczególnie popularne w kasynach na terenie Las Vegas. Najbardziej znane tytuły to Cleopatra, Pharaoh’s Fortune, Double Diamond, Wolf Run oraz DaVinci Diamonds.

Gry slotowe IGT łączą przejrzyste zasady i łatwy w obsłudze interfejs, z ciekawą i interesującą szatą graficzną i pasjonującą ścieżką dźwiękową, dlatego są takie popularne.

W kasynach, zarówno tych naziemnych, jak i internetowych nie może zabraknąć gier stołowych. Choć IGT nigdy nie było raczej nastawione na rozwój tej dziedziny, to są twórcami rewelacyjnych gier stołowych, takich jak ruletka, blackjack czy poker.

Poza tym IGT zaprojektowało i wypuściło oprogramowanie do innych gier stołowych, takich jak innowacyjna 3-Wheel Roulette, multi-hand blackjack, kości, karaibski stud, ruletkę europejską, francuską, pokera Texas Holdem oraz bakarata.

Wideo Poker – poza slotami i innych gier stołowych IGT jest także wiodącym dostawcą gier do pokera wideo na całym świecie. Firma jest pionierem wideo pokera online, a dziś oferuje około 9 wyjątkowych wariantów tej gry w kasynach.

Historia oraz ciekawostki IGT

Rok założenia 1975
Licencje US, UK
Liczba gier 1000
Asortyment gier Sloty, wideo poker, gry stołowe
System PC, IOS, Android
Języki EN
Gry na żywo Tak
Rodzaje bonusów Darmowe spiny, powitalne bonusy, bonus za pierwszy depozyt, jackpoty (w szczególności jackpot progresywny)

International Game Technology zostało założone przez Williama. S. Redd w 1975 roku. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Las Vegas w stanie Nevada. Chociaż rozpoczęła działalność jako małe, prywatne przedsiębiorstwo w latach 50. XX wieku, to rozwój firmy rozpoczął się w 1981 roku.

W branży hazardowej IGT zyskało uznanie w 1984 roku, gdy przejęło Electronic Data Technologies. Ten producent stał się pierwszym producentem gier, który zajmował się analizą danych gracza, jego profilowaniem.

W 1989 roku IGT osiągnęło sukces poprzez wprowadzenie automatów tematycznych. Pionierami były mianowicie Double Diamonds and Red, White & Blue. Natomiast w 1991 roku IGT zostało zanotowane na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych, a także otworzyło się na rynku europejskim. Co więcej, po uzyskaniu niezbędnych koncesji IGT weszło na japoński rynek hazardowy.

Produkcja automatów wzrosła po legalizacji automatów do gier na statkach w USA. Firma wyprodukowała 69,000 automatów do gier w 1993 r. i 95,000 w 1994 roku. Spółka otwiera coraz więcej oddziałów zamorskich, takich jak w RPA, czy Argentynie. W ostatnim czasie IGT przejęło brytyjskie firmy Barcrest Gaming oraz Sodak gaming.

Milionowa maszyna do gier została wyprodukowana w 2000 roku i była to maszyna do grania Red, White & Blue.

W 2010 roku przedsiębiorstwo zdobyło nagrodę dla najlepszego producenta maszyn do gier i świętowała produkcję swojego dwumilionowego automatu do gier. Firma weszła na rynek gier społecznościowych w 2012 roku, kiedy to przejęła kasyno Double Down, jedną z firm Facebooka, z główną siedzibą w Seattle.

Gry mobilne od IGT

IGT dotrzymuje kroku konkurencji pod względem rozwoju technologicznego, dlatego gry tego producenta zostały, w ogromnej ilości przypadków, wydane także na urządzenia mobilne i smartfony.

International Game Technology oferuje różnorodne gry na urządzenia mobilne, zarówno na Androida, jak i urządzenia z iOS. Popularne gry przygotowane przez IGT to: Cats, Da Vinci Diamonds, Elvis – A Little More Action, and Treasures of Troy.

Wszystkie Gry od IGT