Yggdrasil

Bruce Bet
Rok założenia
2013
Licencja
Malta Gaming Authority, GB Gambling Commission, Gibraltar Regulatory Authority, Romania National Gambling Office
Liczba gier
53+
Asortyment gier
Sloty, BlackJack, Ruletka, Bakarat, Jackpot
System
PC, iOS, Android
Języki
Angielski
Gry na żywo
Nie
Bonusy
Darmowe spiny, symbol Wild, Jackpot

Pochodzenie nazwy firmy jest bardzo interesujące, gdyż nawiązuje do mitologii nordyckiej. Yggdrasil w dosłownym tłumaczeniu oznacza „koń Yggra”. Yggr, czyli straszliwy, z kolei używany był jako jeden z opisów Odyna.

Co ciekawe, nazwa ma jeszcze drugie znaczenie i oznacza wielkie kosmiczne drzewo, które w mitologii nordyckiej mieściło w sobie wiele światów, jak Asgard, Midgard, Utgard oraz Helheim. Yggdrasil oznacza więc równocześnie „Drzewo Starszego”, czyli Drzewo Odyna. Więc pomimo że sama firma jest bardzo młoda, jej nazwa sięga zamierzchłych czasów.

Yggdrasil Kasyna

Ten producent przede wszystkim stara się dotrzeć do dużych operatorów kasynowych, którzy mają już odpowiedni prestiż w branży. Tym, z czym Yggdrasil stara się dotrzeć do dużych graczy na rynku, to konkurencyjne gry loteryjne i liczbowe.

Modelem biznesowym tutaj jest rozwijanie i udostępnianie gier z własnych serwerów. Z kolei serwer firmy jest zintegrowany z systemami operatorów, udostępniającymi gry swoim użytkownikom.

Najlepsze gry od Yggdrasil

Gry Yggdrasil wyróżniają się bardzo ładną, dopracowaną grafiką. Widać to nawet na samych screenach z gier – oprawa wizualna zwraca na siebie uwagę, nawet w wersji statycznej.

Siłą rzeczy, producent narzucił nowy styl tworzenia gier. Inni twórcy szybko poszli za ich przykładem i z pewnością, teraz na rynku można znaleźć równie ładne gry konkurencji, jednak to właśnie Yggdrasil podniósł poprzeczkę i zmusił inne firmy do koncentracji na tym konkretnym aspektem przy tworzeniu gier hazardowych.

Oglądając filmik prezentujący działalność firmy, sporą jego część poświęca się właśnie pokazaniu pracy niezwykle utalentowanych grafików, którzy na swoich tabletach i komputerach tworzą wizualne cuda.

Co więcej, mała częstotliwość w wydawaniu gier wiąże się z kilkoma rzeczami. Pierwszą jest właśnie opisana powyżej dbałość o detale graficzne. Drugą, jest koncentracja nad tym, by każda z gier była inna. Yggdrasil dokłada wszelkich starań, by nie kopiować swoich poprzednich gier, zmieniając tylko jakieś niewielkie detale. Stawiają na innowacyjność, różne scenariusze, inne światy i rozgrywki, tak, aby każda gra była ciekawą przygodą, a nie powieleniem swoich poprzedniczek.

W asortymencie dostawcy znajdziemy zarówno automaty do gry (jak Jungle Books, czy Beauty and the Best), jak i gry karciane (Blackjack, Bakarat, czy ruletka). Co ciekawe, w ich wersji gier karcianych z kurierem, można stworzyć swojego własnego krupiera, który może być np. ładną kobietą o wybranym przez nas wyglądzie, ale też postacią rodem z gier fantasy. Niezwykłe wrażenie robią trailery gier, które włożono mnie niej wysiłki i dbałości o detale, jak w same gry.

Historia oraz ciekawostki Yggdrasil

Rok założenia 2013
Licencje Malta Gaming Authority, GB Gambling Commission, Gibraltar Regulatory Authority, Romania National Gambling Office
Liczba gier 53
Asortyment gier Sloty, BlackJack, Ruletka, Bakarat, Jackpot
System PC, iOS, Android
Języki angielski
Gry na żywo nie
Rodzaje bonusów Darmowe spiny, symbol Wild, Jackpot

Yggdrasil został założony w 2013 roku, rozpoczynając swoje działanie na podstawie o licencji maltańskiej. W 2014 roku zrezygnowali całkowicie z technologii flash, koncentrując się na możliwościach, jakie daje HTML. Projekt został nazwany iSENSE 2.0+. Dzięki temu firma między innymi bez problemu weszła na rynek mobilny, poprawiła czas ładowania się gier.

W 2015 roku przedstawili narzędzie BOOST™, które zrewolucjonizowało możliwości uruchamiania promocji w automatach do gry. BOOST™ umożliwił uruchamiania promocji z poziomu klienta, a same promocje nie ograniczały się tylko do darmowych spinów. BOOST™ usprawnił prowadzenie turniejów – do tej pory gracz musiał wyjść z okienka gry, by sprawdzić, na którym znajduje się miejscu. Zmieniły się także procesy w Cash Race, umożliwiono uruchamianie turniejów z możliwością wygrywania zwiększonej nagrody pieniężnej w określonym przedziale czasowym. BOOST™ umożliwił również chwalenie się swoimi wynikami w mediach społecznościowych. W 2015 roku Yggdrasil przeprowadziło również swoją pierwszą i zakończoną sukcesem kampanię medialną.

W 2016 roku firma wprowadziła kolejną innowację, zatytułowaną BRAG. Jest ona mocno skorelowana z BOOST™ i ma na celu zwiększyć zaangażowanie graczy. BRAG pozwala na oglądanie powtórek ze zwycięskich spinów, daje możliwość ich udostępnienia znajomym oraz fanom w mediach społecznościowych. Nie jest dostępny w każdej grze od Yggdrasil, jednak większość ich tytułów ma tę możliwość.

Również w 2016 roku, Yggdrasil zaprezentowało światu innowacyjny program, White Label Studio. Umożliwia on firmom oraz innym operatorom stworzenia swoich własnych gier, opartych na ich pomyśle ze wsparciem zespołu Yggdrasil, który dzieli się swoim doświadczeniem, podczas wspólnej produkcji gry.

Zachęcone sukcesami White Label Studio, w 2017 roku Yggdrasil przedstawiło kolejny program, Dragon. Celem tego programu, jest wejście w intratne kooperacje. Yggdrasil oferuje partnerom całe swoje zaplecze techniczne oraz wiedzę i zespół sprawdzonych ludzi, który umożliwi stworzenie niesamowitych gier. W zamian oczekują od swoich partnerów, możliwości wejścia na nowe rynki, dostępu do jeszcze nowszych technologii, czy innowacyjnych rozwiązań biznesowych.

Yggdrasil nie zwalnia tempa i w 2018 roku pojawia się z nowym programem: YGS MASTERS. Program ma na celu zebranie w najlepszych niezależnych producentów gier i podzielenie się z nimi swoimi technologiami. Yggdrasil udostępnia m.in. informacje nt. BOOST™, pozwalając firmom opracować na tej podstawie swoje własne rozwiązanie. Do programu jednak trudno się dostać, Yggdrasil bardzo skrupulatnie wybiera osoby, z którymi chce w ten sposób współpracować.

Patrząc na to, jak szybko i innowacyjnie rozwija się firma Yggdrasil do tej pory, spodziewać się możemy kolejnych ciekawych projektów w najbliższych latach. Niewątpliwie Yggdrasil ma to coś, co z roku na rok odmienia oblicze gier hazardowych.

Gry mobilne od Yggdrasil

Yggdrasil bardzo szybko zainteresował się dotarciem na urządzenia mobilne, przesiadając się z technologii flash, na HTML. Dzięki temu ich gry bez problemu dostosowują się do różnej wielkości ekranów telefonów, czy tabletów. Technologia ta poprawia znacznie również płynność gry, czy jej tempo ładowania. Video Sloty od Yggdrasil dostępne są na wszystkie urządzenia mobilne – zarówno z oprogramowaniem IOS, jak i Android.