Spider Soli Pasjans

Na tej stronie znajduje się wersja demonstracyjna gry. Nie wygrasz ani nie stracisz w niej prawdziwych pieniędzy.
Spider Soli Pasjans
Zagraj Na pieniądze
Producent
Rundy bonusowe
Wild Symbol
Opcja autoodtwarzania
Mnożnik
Darmowe spiny
Scatter Symbol
Progresywny

Spider Soli Pasjans online za darmo

Spider Solitaire – Producentem tej gry jest firma Soft Games, a sama gra została wydana na rynek w 2012 roku. Jeśli znasz dobrze pasjanse, to zapewne doskonale wiesz o tym, że w tej grze nie rywalizujesz z nikim poza samym sobą – a w zasadzie Twoim przeciwnikiem jest jedynie czynnik losowy w postaci komputera rozdającego karty.

Możesz w nią zagrać zupełnie za darmo korzystając między innymi z oferty naszego serwisu internetowego. Znajdziesz w nim mnóstwo różnych gier hazardowych w wersji demonstracyjnej. Oznacza to, że nie musisz za nie płacić. Co więcej, nie będziesz musiał zakładać konta, logować się, podawać danych osobowych lub finansowych, wpłacać pieniędzy, potwierdzać adresu e-mail lub numeru telefonu, klikać reklamy, subskrybować newslettera, czy też spełniać jakiekolwiek inne wymagania. Nie, my nie oczekujemy od Ciebie dosłownie niczego! Po prostu zapewniamy Ci w pełni darmowy dostęp do wszystkich oferowanych przez nas gier.

Specyfikacje techniczne Spider Soli

Spider Soli to bardzo ciekawa gra, dla której bazą jest pasjans w jednej z najbardziej popularnych odmian o nazwie spider (pająk). Ale mamy tutaj bardzo ciekawe rozwinięcie tej koncepcji. Otóż w Spider Soli przed rozpoczęciem rozgrywki masz możliwość wyboru zestawu kart, jakiego chcesz użyć.

  • W wersji prostej masz jeden kolor,
  • W wersji średnio zaawansowanej grasz dwoma kolorami,
  • W wersji trudnej w rozgrywce występują karty we wszystkich czterech kolorach! A to oznacza, że poziom trudności rośnie już naprawdę znacząco.

Poza tym nie ma tutaj żadnych dodatkowych funkcji, jako że mamy do czynienia z prostym pasjansem, do tego w wersji zupełnie darmowej. Jedyne przydatne opcje to Hint oraz Undo.

Hint Zawiera wskazówkę na temat kolejnego ruchu. Jest to interesująca funkcja w momencie, gdybyś zupełnie się zablokował i nie wiedział, co masz zrobić dalej.
Undo Pozwala na cofnięcie ostatnio wykonanego ruchu. Jest to bardzo przydatne, jako że czasami zdarzają się pomyłki typu upuszczenie kart zbyt wcześnie lub nietrafienie w odpowiedni stos. W ten sposób można uniknąć tego typu sytuacji.

Sama gra wykonana jest w technologii HTML5, więc znakomicie sprawdza się na telefonach komórkowych. Godne uwagi jest także to, że jej sterowanie zostało zaprojektowane właśnie z myślą o użytkownikach urządzeń mobilnych, więc rozgrywka jest bardzo prosta i nie stanowi żadnego problemu nawet dla zupełnie początkujących.

Jak zagrać w Spider Soli?

Samo granie w Spider Soli jest banalnie wręcz proste. Po wybraniu liczby kolorów przejdziesz do głównego ekranu gry. Na górze ujrzysz dziesięć pustych pól, na które za chwile rozlosują się karty, po sześć lub pięć na pole, tworząc tym samym dziesięć stosów.

  1. Najpierw losowana jest jedna talia, dlatego też wynikowe stosy nie mają równej wielkości.
  2. Druga talia pozostanie odłożona grzbietami do góry w prawym dolnym rogu ekranu. Oczywiście karty będą zupełnie losowe, nie ma reguły. 

W zależności od tego, jaką wersję wybierzesz, będziesz mieć do dyspozycji odpowiednią liczbę kolorów. Początkującym sugerujemy wybrać wersję jednokolorową, wtedy wszystkie 108 kart z obu talii będzie mieć ten sam kolor – w tym wypadku będą to piki.

Gdy już rozlosujesz karty, możesz rozpocząć grę właściwą. W tym celu możesz przesuwać karty ze stosu na stos zgodnie z typowymi zasadami dla pasjansa w odmianie pająk. Ogólnie reguły są następujące:

  • Celem gry jest utworzenie ośmiu stosów w kolejności król, dama, walet, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, as. Zauważ, że as jest tutaj traktowany jako jedynka, a nie karta o wartości wyższej od króla.
  • W tym celu możesz przesuwać pojedyncze karty lub odpowiednie fragmenty układów z jednego stosu na drugi. Ale musisz zwracać uwagę na nominał karty. Możesz na danej karcie położyć jedynie kartę o niższej wartości. Na przykład jeśli widoczną kartą jest czwórka, to możesz ułożyć na niej tylko i wyłącznie trójkę. Niezależnie od koloru.

Możesz też przesuwać całe układy. Na przykład jeśli widoczną kartą jest ta sama czwórka, to możesz przesunąć na nią układ składający się z trójki, dwójki i asa. W tym celu możesz wziąć cały taki układ z innego stosu, albo podzielić już istniejący układ na innym stosie. W takim wypadku odsłonisz inną czwórkę – to może być istotna cecha w przypadku grania na większą od jednego liczbę kolorów.

Jeśli ze stosu zdejmiesz cały układ, jaki na nim widnieje, to pod spodem ujrzysz kartę grzbietem do góry. Po jej odsłonięciu odwróci się ona ujawniając swoją wartość. W przypadku wyczerpania wszystkich kart ze stosu na uzyskane w ten sposób wolne miejsce możesz kłaść dowolne karty lub całe układy, przestrzegając oczywiście reguły kolejności, czyli niższa karta na wyższą.

W dowolnym momencie gry możesz kliknąć na stos w prawym dolnym rogu, w efekcie czego na każdym stosie pojawi się jedna losowo wybrana karta. Proces ten możesz powtarzać tak długo, aż wszystkie karty z tego stosu się wyczerpią. Pamiętaj jednak, że jeśli na gotowym układzie pojawi się karta o innej wartości, to stos ten zostanie zablokowany – nie będzie można go przenieść, ani podzielić. Aby go odblokować, będziesz musiał przenieść kartę znajdującą się na samej górze na jakiś inny stos przestrzegając przy tym zasad gry karcianej.

Po utworzeniu pełnego stosu od króla do asa tworzące go karty znikną ze stołu i pojawią się w lewym dolnym rogu. Twoim celem jest uzyskanie ośmiu pełnych stosów – wtedy rozgrywka zakończy się sukcesem.

Spider Soli – podsumowanie

Spider Soli to bardzo udany produkt, który z pewnością spodoba się wszystkim fanom pasjansa w odmianie pająk. Ma bardzo proste zasady, czytelną i przejrzystą grafikę oraz wygodny interfejs. To bardzo prosta gra, która jednak zapewnia mnóstwo emocji podczas gry!

ekspert karolina mościcka
Karolina Mościcka
Recenzent Kasyn Online & Kasyno Ekspert

Karolina Mościcka to nasza specjalistka ds. szeroko rozumianego hazardu online. Karolina od 7 lat zajmuje się tą branżą i przeszła wszystkie możliwe poziomy wtajemniczenia.

Dodaj opinię

Ocena