Top 5 największych wygranych World Series of Poker

Zaktualizowano:
Ekspert strony
Karolina Mościcka
Karolina Mościcka
Online Kasyno Polis to serwis oferujący rzetelne informacje o kasynach online, dlatego współpracujemy jedynie ze specjalistami w tej branży. Karolina Mościcka jest naszą ekspertką, która po aptekarsu ocenia użyteczność gier, tworzy recenzje kasyn wysokiej jakości oraz sumiennie testuje ich łatwość w użyciu, uwzględniając wszystkie drobiazgi.
Wszystkie wpisy tego autora

Gra w pokera zachwyciła miliony ludzi. Dla niektórych jest to rodzaj odprężenia, dla innych – umiejętność łaskotania nerwów, a dla innych stabilny dochód. Wielu początkujących graczy po przeczytaniu książek lub oglądaniu filmów o graczach decydują się na udział w tej grze. Dla nich głównym motywem jest chęć zwiększenia ich dochodów.

Aby zostać profesjonalnym pokerzystą i mieć możliwość wzięcia udziału w dużym turnieju pokerowym z dużym funduszem nagród, są potrzebne nie tylko chęć i wysiłek, ale także znaczne inwestycje finansowe. Ponieważ nauka pokera, udział w turniejach, uzyskanie pozytywnego wyniku finansowego wymagają znacznych finansowych strat.

Jeśli dla początkujących graczy ma ogromne znaczenie sama nagroda, to dla doświadczonych graczy poker staje się nie tylko sportem, ale sposobem na życie. Dla nich ważny jest fakt zwycięstwa, demonstracja ich gry oraz intelektualnej przewagi nad innymi uczestnikami.

World Series of Poker jest uznawany za osobliwe mistrzostwo świata w pokerze. Wiele osób bierze udział w cyklach turniejów, dlatego duży buy-in daje możliwość utworzenia dużego funduszu i gwarantuje znaczną wygraną w pokerze. W ramach turnieju odbywają się turnieje highrollerów. Uczestniczy w nich mniejsza liczba graczy, ale opłata za uczestnictwo może wynieść 1 milion dolarów, dlatego też kwoty dla zwycięzców są również znaczne.

5 miejsce – Pius Heinz

Pius HeinzPius Heinz urodził się i wychował w Kolonii w Niemczech. Oddał całą swoją siłę edukacji. Zapisując się na uniwersytet, zaczął studiować psychologię biznesu, a także lubił historię. Jak sam przyznał, nie był silny w matematyce, chociaż traktował to bardzo poważnie.

Heinz i jego przyjaciele poznali pokera w transmisjach World Series of Poker i High Stakes Poker, które pokazano w niemieckiej telewizji. Przyjaciele postanowili nauczyć się gry i zaczęli gromadzić się przy stole w dowolnym czasie wolnym, grając w turniejach pieniężnych i turniejach SnG.

Pius zdobywał doświadczenia w turniejach PokerStars, a także na Full Tilt Poker. Pokerzysta przeszedł pierwszy etap finałowego stołu 6 listopada i wszedł do pierwszej trójki, która miała kontynuować rozgrywkę 8 listopada. Heinz zakończył ten dzień liderem. Pozbywszy się konkurenta Bena Lamby, w heads-up stanął przed Martinem Stashko. Ich pojedynki trwały wystarczająco długo. Niemiec i Czech rozegrali ponad sto rozdań, aż Heinz znalazł moment na podwojenie, co dało mu ogromną przewagę w kartach. W zaledwie kilku rozdaniach gracze postawili w all-in, mając karty A♠ K♣ Heinz został zwycięzcą. Martin Staszko miał przegrywające karty 10♣ 7♣.

W ten sposób Pius Heinz został mistrzem Main Event World Series of Poker 2011, wygrywając złotą bransoletkę i nagrodę pieniężną w wysokości 8,715,638 $. Całe Niemcy świętowali sukces swojego rodaka, a dla młodego 22-letniego pokerzysty 2011 rok był najlepszym rokiem w życiu.

4 miejsce – Jonathan Duhamel

Jonathan Duhamel urodzony jest w małym miasteczku Boucherville, Kanada. Duhamel nigdy nie ukrywał, że najbardziej lubi sport zespołowy, ponieważ uczą znaczenia interakcji pomiędzy sobą. Kolejnym etapem w życiu młodego Kanadyjczyka była oczywiście szkoła wyższa i uniwersytet. Gdzieś w drugim roku, on i jego przyjaciele zaczęli brać udział w domowych grach pokerowych i nagle poker stał jego pasją. Poprawiał swoje umiejętności głównie dzięki komunikacji, a nie czytaniu. Według Jonathana: “W Quebecu jest wielu dobrych pokerzystów i wspólnie omawiamy strategię, dzięki nim stałem się graczem, którym jestem teraz!”. Największą wygraną John zdobył w 2010 roku. Kanadyjski profesjonalista skoncentrował się na Main Event World Series of Poker. Kiedy przyszedł do stołu finałowego, Duhamel siedział na całej górze żetonów, będąc chip-liderem. Grając ostatni etap turnieju, Jonathan początkowo miał słabe pozycje, ale szybko udało mu się wrócić swoją pozycję lidera. Jonathan wygrał turniej z kartami A♠ J♥, a jego przeciwnik John Racener przegrał z ręką K♦ 8♦. Wtedy wygrana wynosiła 8,944,310 $. W ten sposób Duhamel wszedł do światowej historii pokera, jako najmłodszy zwycięzca i pierwszy Kanadyjczyk, który został mistrzem tego turnieju.

3 miejsce – Peter Eastgate

Peter Eastgate urodził się 13 grudnia 1985 roku w mieście Odense w Danii. Lubił pokera od czasów liceum, zawsze był przyciągany przez tę grę. Po ukończeniu studiów wstąpił na Uniwersytet w Aarhus. Peter jednak nie uzyskał wyższego wykształcenia, zrezygnował z uniwersytetu i zaciął grać w poker online. Wśród wszystkich poker roomów preferował PokerStars. Grając przez długi czas w internecie, Peter postanowił spróbować swoich sił w turniejach na żywo i od razu osiągnął sukces.

2008 rok stał dla Petera bardzo ważnym, ponieważ w tym roku pokerzysta wziął udział w turnieju PokerStars i wygrał bilet na Main Event.

Peter Eastgate wygrał Main Event WSOP w tym roku, pokonując kolejnego młodego i pokerzystę przy finałowym stole – rosjanina Ivana Demidova. Karty, które przyniosły zwycięstwo Peteru to A♦ 5♠, a jego oponent miał przegrywającą rękę 4♥ 2♥. Aby dojsc do finalu, gracze musiały pokonać ponad 6,000 innych uczestników turnieju. Jednak dla wygranej warto było walczyć, ponieważ kwota dla zwycięzcy wynosiła aż 9,152,416 $. Eastgate stał się nieoficjalnym mistrzem świata w pokera, stając się najmłodszym graczem w tym momencie (w następnym 2009 roku ten rekord został złamany).

2 miejsce – Martin Jacobson

Martin Jacobson urodził się w 1987 roku w Szwecji, gdzie w wieku 18 lat po raz pierwszy obejrzał program o pokerze w telewizji. Wszystko zaczęło się od zwykłej gry z interesami w domu z przyjaciółmi i darmowymi turniejami online, ale wkrótce Martin dowiedział się, że ma talent do pokera. W ciągu zaledwie kilku lat uczestnictwa w turniejach online Martin Jacobson zdołał wygrać ponad 300,000 $. Największą wygraną Martin uzyskał w 2014 roku. Nie mając znaczących tytułów w pokerze, udało się mu idealnie zagrać w turnieju i obejść swojego oponenta Felixa Stephensona, z wygrywającymi kartami 10♥ 10♦. Przebieg gry był ostry: w tym finale Jacobson manewrował, jak prawdziwy pilot, unikał ryzykownych sytuacji i udało mu się wyjść na drugi dzień, chociaż zaczął grać w Dziewiątkę i miał prawie ostatni stack. Zwycięstwo było bardzo blisko. Jacobson miał znaczną przewagę: 142 miliony żetonów w porównaniu do 58,5 miliona i chociaż jego przeciwnik zabrał wszystkie małe banki, Szwed dostał największy i najważniejszy. I nie było przypadkiem, że były dziesiątki wygrywające, bo Jacobson wygrał 10,000,000 $! “Grałem prawie idealnie ” – przyznał Jacobson. “Nie można wyeliminować wszystkich błędów z gry, ale udało mi się pozbyć większości”.

 

1 miejsce – Jamie Gold

Jamie Gold to producent telewizyjny z Los Angeles, który zaczął grać w pokera w konkurencyjnym otoczeniu swojej rodziny. Poker był nauczany przez jego matkę i dziadka. Z powodu niesamowitego wyniku na teście SAT – 1,300 punktów, Jamie mógł pójść na studia natychmiast po zakończeniu szóstej klasy, ale odmówił, aby nie zostać oddzielonym od swoich rówieśników.

Jamie rozpoczął Main Event 2006 World Series w statusie członka zespołu Bodog.com wraz z takimi aktorami jak: Mekhi Phifer (Ostry dyżur) i Dean Cain (Lois & Clark). Gold był nie do powstrzymania przez cały turniej, pokonując celebrytów jeden po drugim, a dalej wybijając wszystkich graczy z Main Eventu, dotarł do stołu finałowego.

Jamie Gold dominował ostatnie 4 dni gry, systematycznie zwiększając stack kosztem kilku znacznie bardziej doświadczonych graczy i wykorzystując duży stack, on tak jakby był profesjonalistą. Przy tym Jamie pokonał 8,772 uczestników turnieju. Przy stole finałowym Gold wyeliminował siedmiu z ośmiu przeciwników z turnieju. W finałowym turnieju o nagrodę główną jego przeciwnikiem był Paul Wasicka (Q♠ 9♣ kontra 10♥ 10♠). Za zwycięstwo w turnieju Gold otrzymał 12,000,000 $. Podczas turnieju Gold jadł jagody i po finale powiedział, że to oni były powodem jego zwycięstwa.

Dodaj opinię

Ocena