Gra Fenix Play Online

Na tej stronie znajduje się wersja demonstracyjna gry. Nie wygrasz ani nie stracisz w niej prawdziwych pieniędzy.
Gra Fenix Play Online
Zagraj Na pieniądze
Producent Wazdan
RTP (zwrot dla gracza) 96.41%
Bębny 3
Linie wygrywające 5
Rundy bonusowe
Wild Symbol
Opcja autoodtwarzania
Mnożnik
Darmowe spiny
Scatter Symbol
Progresywny

Fenix Play od producenta Wazdan, to gra nawiązująca do klasycznych slotów, jednak wprowadzająca nas w zupełnie innych świat. Fenix Play, jak sama nazwa wskazuje, prowadzi nas do świata mitycznego ptaka odradzającego się z popiołów. Grafika imituje płomienie.

Gra Fenix Play ma 3 bębny i 5 linii wygrywających – jest więc bardzo podstawowa.

Chcesz zagrać w Fenix Play za darmo? Znajdziesz ją na naszej stronie. Nie musisz się zalogować! Wersja demo jest dostępna dla każdego, bez konieczności rejestracji czy wpłaty depozytu. Jeżeli gra przypadnie ci do gustu i zechcesz postawić pierwsze zakłady pieniężne koniecznie zapoznaj się z nasza listą kasyn. Prezentujemy tam tylko polecane i sprawdzone kasyna online, gdzie możesz grać na prawdziwe pieniądze.

Podstawowe cechy Fenix Play

Najważniejsze informacje o grze Fenix Play:

 • Dostawca oprogramowania: Wazdan
 • Typ slotu: klasyczny
 • Liczba linii: 5
 • Liczba bębnów: 3
 • Minimalny zakład: 10
 • Maksymalny zakład: 100
 • Procent zwrotu RTP: 96,44%
 • Wild symbol: nie
 • Scatter symbol: nie

Najważniejsze funkcje gry Fenix Play:

 • Automatyczne odtwarzanie: tak (nieaktywne w wersji demo)
 • Rundy bonusowe: tak
 • Darmowe spiny: nie
 • Tryb gry wieloosobowej: nie
 • Jackpot: brak
 • Wersja mobilna: tak/nie

Jak zagrać w Fenix Play?

Automat Fenix Play jest najdroższym klasycznym automatem, który wyróżnia od innych automatów owocowych tylko motyw przewodni – trzyma się on jednak kurczowo klasyki, od której delikatnie dochodzi w swojej kontynuacji Fenix Play Deluxe.

Jednak dzięki temu, że Fenix Play jest automatem tak podstawowym, jest wymarzoną grą dla fanów klasyki oraz początkujących graczy. Jak zacząć grę? To bardzo proste.

Po dokładnie środku znajduje się przycisk SPIN, który uruchamia kręcenie się bębnów. To za jego pomocą akceptujemy postawiony zakład i liczymy, że uda nam się go wygrać.

Po jego prawej stronie znajduje się przycisk MAX BET, który podnosi wartość jednej monety z 10 do 100 – przycisk ten umożliwia szybkie zastosowanie maksymalnego zakładu bez potrzeby przeklikiwania się przez kolejne wartości monet. Jego ponowne naciśnięcie cofa wysokość zakładu do wysokości sprzed przyciśnięcia MAX BET.

Tuż obok MAXBET znajduje się BALANCE, który informuje o ilości posiadanych monet oraz równocześnie o wysokości depozytu. To, co się na nim wyświetla zmieniamy klikając bezpośrednio na ten przycisk.

Za BALANCE znajduje się okienko informujące o naszej wygranej: WIN. I ostatni z prawej stron to przycisk tempa gry: powolne (żółw) lub szybkie (królik).

Znów wracamy na środek do przyciski SPIN, by teraz pójść w lewą stronę. Tam mamy przycisk AUTO, który oznacza grę automatyczną. Funkcja ta jest jednak dostępna tylko w wersji na prawdziwe pieniądze.

Tuż za nią mamy CASH BET, który informuje nas o wartości zakładu. Jeżeli klikniemy CASH BET, zmieni się on w COIN BET, gdzie wyświetla, ile monet jest postawionych na jedną linię. W wersji demo jest to zawsze 1 moneta.

Następnie mamy COIN VALUE, co oznacza wartość pojedynczej monety na zakład. W wersji demo COIN VALUE jest zawsze tej samej wartości do COIN BET – ponieważ COIN BET wynosi 1. Jednak, jeżeli zagramy w wersje na pieniądze i postawimy na zakład więcej niż 1 monetę, wartość COIN BET zawsze będzie wyższa od COIN VALUE.

Ostatnia informacja to LINES – informująca nas, na ile linii postawiony jest zakład. Jest to wartość sztywna i zawsze wynosi 1.

Na samym dole, na czarnym pasku z lewej strony znajdują się przyciski nawigacji. Koło zębate przenosi nas do ustawień, takich jak pełny ekran itp. Głośnik pozwala na osobne regulowanie głośności muzyki i dźwięków wydawanych przez bębny.

Przycisk „?” przenosi nas do reguł gry i jest jednym z najważniejszych przycisków na planszy. To tam mamy opisane wszystkie zasady, przedstawione symbole itd. Należy się z tym zapoznać przed rozpoczęciem gry.

Z kolei przycisk „i” prezentuje nam symbole oraz ich wartości w grze. Znajdziemy tam (od najniższej wartości): cytryny, śliwki, czerwone 7, wiśnie, pomarańcze, dzwonki, arbuzy i gwiazdki.

Gra Fenix Play nie posiada symboli WILD i SCATTER. Za to po każdej wygranej mamy możliwość zagrania w GAMBLE, gdzie możemy powiększyć swoją wygraną poprzez odgadnięcie koloru karty krupiera. Jednak jest to ryzykowne, ponieważ nieprawidłowe odgadnięcie skutkuje straceniem ostatniej wygranej sumy.

Podstawowe informacje
Oprogramowanie Wazdan
Typ automatu klasyczny slot
Liczba linii 5
Liczba bębnów 3
Min. stawka na linię 10
Maks. stawka na linię 100
Min. rozmiar monet 10
Maks. rozmiar monet 100
Jackpot brak
Procent zwrotu 96,44%
Rundy bonusowe Tak
Wild symbol Nie
Scatter symbol Nie
Opcja autoodtwarzania Tak (niedostępna w wersji demo)
Darmowe spiny Nie
ekspert karolina mościcka
Karolina Mościcka
Recenzent Kasyn Online & Kasyno Ekspert

Karolina Mościcka to nasza specjalistka ds. szeroko rozumianego hazardu online. Karolina od 7 lat zajmuje się tą branżą i przeszła wszystkie możliwe poziomy wtajemniczenia.

Dodaj opinię

Ocena